Biztosan sokan tapasztalták már,hogy amikor megszólal a rádióban a kedvenc számuk vagy csak hallanak egy jó zene számot, máris sokkal jobban érzi magát az ember.
Vajon mi lehet ennek az oka?
A kutatások szerint a dallamok és a ritmusok aktiválják az agy jutalomközpontját. Ettől rögtön jobbkedvűek,vidámabbak leszünk és nagyobb teljesítményre vagyunk képesek.
A zene tehát nemcsak szórakoztató,de egészséges is!
Az akusztikus hatásokat már az anyaméhben képes feldolgozni a baba.
Fitt szív: Amerikai kisérlrtek szerint a zenehalgatás hatására az erek 25 szálalékkal jobban kitágulnak. Így a vér szabadabban áramlik,és a szív hatékonyabban végzi munkáját.
Nagyobb állóképesség: Gyaloglás,kocogás közben is érdemes zenét hallgatni,mert 15 százalékkal nő majd az állóképessége,és az edzést sem fogja olyan fárasztónak tartani. A rock- vagy popszámok a legalkalmasabbak erre a célra,amelyek gyors lüktető ritmusukkal képesek felpörgetni az embert.
Kevesebb fájdalom: A muzsika gyógyszerként is hatékony,akár 15 százalékkal is csökkentheti a fájdalmat. A kisérletek szerint azoknak a megműtött betegeknek,akik az operáció után a kedvenc zenéjüket hallgathatták,kevesebb fájdalomcsillapítóra volt szükségük.
Ma már egyre több fogorvosi rendelőben kellemes halk zene szól amíg az orvos kezeli a pácienst. A halk relaxációs zene megnyugtatja az idegeket.
Okossá tesz: Egyes kutatások szerint akár 7 ponttal is emelheti az IQ-ját az,ha megtanul valamilyen hangszeren játszani. Muzsikálás közben az agy több területe egyszerre aktív,ezért sokkal hatékonyabban fejlődik!
Jobb alvás: A háttérben szóló halk,ellazító zene az elalvási nehézségeken is átsegítheti. Fontos azonban,hogy ne valamelyik rádióadó műsorát hallgassa,hanem tudatosan olyan zenét válasszon,amit ismer és kedvel. Fontos még,hogy ilyenkor ne fülhallgatón keresztül élvezze a zenét,hiszen az ilyenkor meglehetősen kényelmetlen.
Használja hát ki a hangjegyekben rejlő orvosság csodálatos hatását!